Jak zainstalować symulator włączonego telewizora?
11 listopada 2022
Według badań psychiatrów z Washington University w Seattle, najbardziej traumatycznym przeżyciem jest śmierć współmałżonka lub bliskiego członka rodziny. Okres żałoby jest zatem swego rodzaju terapią, która ma na celu nauczenie się codzienności na nowo, już bez obecności bliskiej osoby.
Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania, które są w stanie skutecznie ułatwić ten wyjątkowo trudny moment. Do takich urządzeń zaliczamy symulatory włączonego telewizora oraz inteligentne gniazdka. W tym artykule przedstawimy Ci krok po kroku, co zrobić, aby zainstalować takie urządzenia i aktywnie z nich korzystać.
Symulator włączonego telewizora - czym się charakteryzuje i jak go zainstalować?
Migające światło kineskopu telewizora jest często jednym z najbardziej znamienitych sygnałów, że dom tętni życiem. Jeżeli zmarła osoba lubiła często oglądać telewizję, to po jej odejściu brak migoczącej poświaty z salonu może być wyjątkowo przytłaczający.
Symulator włączonego telewizora jest zwykle urządzeniem, którego zadaniem jest imitacja świetlistego migania kineskopu telewizora. Ta niewielka lampka może zostać używa wszędzie, ponieważ nie potrzeba w żaden sposób montować jej na telewizorze. Wystarczy tylko postawić taki symulator przed telewizorem i następnie włączyć go do prądu. Lampa LED zacznie wówczas świecić w migotliwy sposób, który do złudzenia przypomina światło, które daje włączony telewizor. Maksymalnie prosta forma takiego symulatora sprawia, że nie wymaga on żadnej instalacji - po prostu wystarczy podłączyć go do prądu.
Inteligentne gniazdko, programator czasowy - jak zainstalować?
Inteligentne gniazdko jest w stanie całkowicie zmienić to, jak postrzegamy żałobę. Możliwość ustawienia dokładnej godziny włączania lub wyłączania telewizora czy radia, to sposób na skuteczne symulowanie obecności osoby zmarłej. Cisza, która panuje podczas żałoby w domu lub mieszkaniu, jest dla wielu osób wręcz dobijająca.
Inteligentne gniazdko
Inteligentne gniazdko, to innowacyjne urządzenie, które pozwala nam na bardzo dokładną kontrolę pod kątem włączania i wyłączania sprzętów elektrycznych. Jednocześnie warto zaznaczyć, że instalacja takiego gniazdka oraz jego używanie jest bardzo proste i maksymalnie intuicyjne.
Są różne rodzaje gniazdek, z różnymi programatorami. Mogą być programatory mechaniczne, w postaci pokrętła, bardzo proste w obsłudze. Są programatory elektroniczne, z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, także stosunkowo łatwe w obsłudze. Są także gniazdka z programatorem elektronicznym, które do obsługi wymagają podłączenia do domowej sieci wi-fi oraz często zainstalowania aplikacji na telefonie, potrafią one współpracować z popularnymi asystentami domowymi od Google czy Amazon.
Pierwszym krokiem instalacji jest włączenie gniazdka do prądu. Takie gniazdko podłączamy do kontaktu jak każdy inny przedłużać. Następnie do włożonego już do kontaktu inteligentnego gniazda podłączamy sprzęt, który chcemy zdalnie kontrolować. Najczęściej jest to telewizor lub radio.
Następnie, w zależności od zakupionego urządzenia możemy je zaprogramować. Ustawiamy parametry przy pomocy pokrętła, klawiszy sterujących lub wchodzimy w aplikację dedykowaną przez producenta takiego urządzenia. W owej aplikacji w prosty sposób możemy ustalić konkretny harmonogram włączania i wyłączania inteligentnego gniazdka, dzięki czemu urządzenia takie jak telewizor lub radio także będą włączały i wyłączały się w danym momencie. Sterowanie gniazdkiem za pomocą smartfona jest maksymalnie proste i intuicyjne. Co więcej, w niektórych inteligentnych gniazdkach istnieje także możliwość zdalnego sterowania tym urządzeniem. Oznacza, to że starsze osoby spokojnie mogą pozostawić konfigurację takiego gniazdka swoim dzieciom lub wnukom, które mogą wykonać to zdalnie, za pomocą np. sieci Wi-Fi.